Jak szybko schudnąć w wieku 14 lat

Mam 14 lat waże 61 kg i mam 170 wzrostu . Chce szybko schudnąć . Chciałabym ważyć 54-56 kg . Jeszcze 2 lub 3 miesiące temu ważyłam 57 kg . Prosze o pomoc .

Witam. Twoja masa ciała wskazuje na normę, dlatego nie musisz się odchudzać. Fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu ważyłaś nieco mniej nie jest niczym dziwnym – jesteś w wieku dojrzewania, rośniesz, Twoje ciało zmienia się, nabiera kształtów – sprawdź czy przypadkiem Twój wzrost także się nie zmienił. Jeśli nadal nie jesteś przekonana polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.