95 kg u 15-latka

Mam 15 lat i 182 cm wzrostu. Moja waga jest wysoka, gdyż ważę 95 kg. Niedlugo zaczyna się szkoła, więc nie będę miała czasu na regularne posiłki. Unikam slodyczy i piję samą niegazowaną wodę. Jak mogę pozbyć się swojej wagi?
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Z uwagi na występującą nadwagę, proponowałabym rozpoczęcie redukcji masy ciała wraz z dietetykiem, który ułoży zbilansowaną i dostosowaną do potrzeb organizmu dietę oraz program ćwiczeń. W tym wieku organizm szczególnie wymaga dostarczenia wszystkich niezbędnych składników odżywczych i odchudzanie na własną rękę może być niebezpieczne.

Witam, polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.