Skuteczna dieta dla 13-latki

Witam. Jestem dziewczyną, mam 13 lat, ważę 55 kg i mam 169 cm wzrostu .Chciałabym schudnąć do jakiś 45 kg . Proszę mi nie mówić ,że nie powinnam się odchudzać w tym wieku ... Chciałabym prosić was o jakąś dobrą dietę c:

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie, a dokładniej w dolnej jej granicy, skąd już niedaleko do niedowagi. Osiągnięcie 45 kg może więc mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Słyszane już opinie o tym, że nie powinnaś się odchudzać są więc jak najbardziej słuszne - warto byłoby potraktować je poważnie i zastanowić czy warto ryzykować zdrowie.

Witam. Jesteś szczupłą osobą, dlatego utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Powinnaś także przyjrzeć się swoim codziennym nawykom żywieniowych i wyeliminować błędy. Dodatkowo równie ważna jest regularna aktywność fizyczna (najlepiej codziennie po około 30-40 minut, jednak wystarczy 3 razy w tygodniu intensywnego wysiłku fizycznego). Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.