Dieta dla nastolatki: jak schudnąć 15 kg?

Witam! Mam 15 lat, 165 cm wzrostu i ok. 65,5 kg wagi. Chciałabym bardzo schudnąć 15 kg. Przeznaczam na to jakieś 7 miesięcy. Jestem kobietą. Stosowałam wcześniej dietę Plaż Południa. Schudłam na niej 3 kg, ale nie dotrwałam do końca. Przez parę miesięcy waga się utrzymywała, ale potem dostałam efektu jo-jo i przytyłam 6 kg. Dziennie spaceruję ok. 30 minut. Jem dużo. Nie mogę się oprzeć makaronom. Jem nieregularnie. Moglibyście podać mi jakąś nietanią dietę i jadłospis oraz ćwiczenia? Tłuszcz odkłada się szczególnie na biodrach. Moje wymiary: 165cm 65,5 kg, 83 cm:67 cm:97 cm. Pomóżcie! Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się w zakresie szerokiej normy dla wieku. Występuje niewielka dysproporcja w budowie ciała. Nie powinnaś sie nią przejmować. Ponieważ ciągle się rozwijasz nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, gdyż może to grozić wystąpieniem powikłań. Aby wykluczyć podłoże chorobowe niekontrolowanego objadania się powinnaś udać się na wizytę do lekarza. Jeśli choroba zostanie wykluczona, lekarz udzieli Ci niezbędnych wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania.