Szybkie odchudzanie: bez jojo i rozstępów

Witam! Mam 14 lat, 165 cm wzrostu i ok. 65,5 kg wagi. Jestem dziewczyną. Chcę schudnąć 15kg, w jak najkrótszym czasie (6 miesięcy). Czy jest to możliwe? Nie chcę się nabawić żadnych rozstępów i efektu jo-jo. Jaką dietę wybrać i jakie ćwiczenia? Najgorsze, że bardzo lubię mięso. Moja aktywność fizyczna jest średnia, dużo spaceruję, ok. 40 minut dziennie. Z góry dziękuję i proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Odchudzanie na własną rękę w wieku dojrzewania jest wysoce niewskazane ze względu na możliwość powstawania zaburzeń rozwoju. Chudnięcie w krótkim czasie obarczone jest ryzykiem powstawania efektu jo-jo oraz wyniszczeniem organizmu. Młodzież powinna jeść regularne posiłki bogate w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Zaleca się również zredukowanie słodyczy oraz napojów słodzonych cukrem. Ważne jest również regularne uprawianie sportu. Jeślli cokolwiek Cię niepokoi skonsultuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.