Jak ominąć efekt jojo podczas odchudzania?

Witam, chciałabym zapytać o kilka porad. Mam 15 lat i ważę 47kg przy 165 cm wzrostu. Jeszcze dwa lata temu moja waga przekraczała 65kg. Stosowałam wiele diet i wiele męczących ćwiczeń, a gdy dochodziłam do mniej niz 50kg zaczęłam sie rozleniwiać, mialam wszystko gdzies i znowu jadłam wiecej. Teraz boje sie ze podczas kolejnej diety znowu wszystko się popsuje i wrócę do efektu JoJo. Co mam robic? A dodatkowo zniknęły mi piersi, co zrobic zeby troche urosły bez tycia?

Dzień dobry,
Przede wszystkim powinnaś wziąć pod uwagę, że Twój organizm po miesiącach diet może domagać się energii i jest to zupełnie naturalne. Waga 47 kg może być dla niego zbyt niska, nienaturalna. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dojście przynajmniej do 50 kg i zachowanie zdrowych nawyków. Nie znaczy to, że nigdy nie możesz sobie pozwolić na ciastko czy kawałek pizzy. Jednak 80-85 % Twojego żywienia powinno składać się ze zdrowych, jak najmniej przetworzonych produktów. Zwróć uwagę na jedzenie dużej ilości warzyw, regularność i picie odpowiedniej ilości wody. Wtedy nawet okazjonalne "grzeszki" nie spowodują efektu jo-jo. Zdrowe odżywanie musi stać się Twoim nawykiem na stałe, nie czymś przygodnym tylko na czas diety. To jedyne rozwiązanie, by uniknąć efektu jo-jo. Ćwiczenia fizyczne mogą także pomóc w utrzymaniu masy ciała, ale nie powinny to być męczące i nielubiane aktywności. Najlepiej, gdybyś znalazła dyscyplinę, która poza spalaniem kalorii, sprawia Ci przyjemność.

Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Możesz ważyć spokojnie 50kg. Aby uniknąć wyższej wagi radzę stosować dietę ok. 2000kcal, ale z samych wytrawnych produktów. Całkowicie należy wyeliminować słodycze, słodzone produkty i napoje. Pozdrawiam