Lęk przed efektem jojo po odchudzaniu

Obecnie ważę 43 kg,mam 160 cm wzrostu i 23 lata. Zmieniłam dietę i schudłam 10 kg.Średnio 0,5 kg tygodniowo.Żywiłam się głównie warzywami gotowanymi,smażonymi bez tłuszczu,jogurtami z dużą ilością otrębów, opcjonalnie włączałam do diety jajko na twardo i dużą ilość pomidorów, brokułów. Ograniczyłam kaloryczność produktów do 600-700 kcal dziennie. Nadal mam okres, więc teoretycznie jest w porządku ale chciałabym utrzymać wagę na poziomie 44-45 kg i odżywiać się normalnie. Boję się efektu jojo.

Witam Panią,

Niestety nie jest w porządku, ponieważ spożywa Pani zbyt mało kalorii, dieta jest bardzo drastyczna. w ten sposób wyniszczy Pani swój organizm. Proszę podnieść kaloryczność diety a aby uniknąć efektu jo-jo należy robić to powoli i stopniowo najlepiej około 100kcal tygodniowo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk