Likwidacja rozstępów po odchudzaniu

Witam, chciałabym się zapytać skąd biorą się rozstępy? Schudłam 16 kg, dalej trzymam dietę, dosyć regularnie ćwiczę, a rozstępy się zwiększają i pojawiają się nowe. Co dziennie stosuje specjalny olejek przeciwko rozstępom i wcześniej widziałam poprawę, a teraz znów jest gorzej, zwłaszcza na udach i pupie. Jak sobie z tym poradzić?

Rozstępy to problem samej skóry. Ma Pani widać taką tendencję odziedziczoną w genach. Natłuszczanie i nawilżanie skóry może zmniejszyć ich widoczność, jednak żadna terapia zewnętrzna nie zatrzyma ich całkowicie. W celu poprawy efektu estetycznego stosuje się różne metody. Między innymi, jedna z najskuteczniejszych wydaje się karboksyterapia.

Opisywany przez Panią stan rzeczy może zależeć od wielu czynników, m.in. wieku, stanu nawilżenia skóry, gospodarki hormonalnej, diety, nieodpowiedniej pielęgnacji, skłonności osobniczej. Czy stosuje Pani regularnie balsamy do ciała w celu zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia oraz natłuszczenia? Czy w diecie występują składniki takie jak wysokiej jakości białko? Czy dieta jest odpowiednio zbilansowana, tak aby zapobiec gwałtownym wahaniom ciężaru ciała? Obecne już rozstępy możemy usunąć za pomocą lasera frakcyjnego, serii zabiegów z użyciem Dermapena i PRP oraz biorewitalizacją PRX-T33. Najlepiej stosować w tym przypadku techniki łączone plus odpowiednią profilaktykę.

Dzień dobry,

Bardzo dobre efekty w redukcji rozstępów przynoszą zabiegi laserem eCO2 w połączeniu z mezoterapią igłową.

Pozdrawiam