Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Likwidacja rozstępów po odchudzaniu

Witam, chciałabym się zapytać skąd biorą się rozstępy? Schudłam 16 kg, dalej trzymam dietę, dosyć regularnie ćwiczę, a rozstępy się zwiększają i pojawiają się nowe. Co dziennie stosuje specjalny olejek przeciwko rozstępom i wcześniej widziałam poprawę, a teraz znów jest gorzej, zwłaszcza na udach i pupie. Jak sobie z tym poradzić?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Specyfika zabiegów estetycznych

Rozstępy to problem samej skóry. Ma Pani widać taką tendencję odziedziczoną w genach. Natłuszczanie i nawilżanie skóry może zmniejszyć ich widoczność, jednak żadna terapia zewnętrzna nie zatrzyma ich całkowicie. W celu poprawy efektu estetycznego stosuje się różne metody. Między innymi, jedna z najskuteczniejszych wydaje się karboksyterapia.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Opisywany przez Panią stan rzeczy może zależeć od wielu czynników, m.in. wieku, stanu nawilżenia skóry, gospodarki hormonalnej, diety, nieodpowiedniej pielęgnacji, skłonności osobniczej. Czy stosuje Pani regularnie balsamy do ciała w celu zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia oraz natłuszczenia? Czy w diecie występują składniki takie jak wysokiej jakości białko? Czy dieta jest odpowiednio zbilansowana, tak aby zapobiec gwałtownym wahaniom ciężaru ciała? Obecne już rozstępy możemy usunąć za pomocą lasera frakcyjnego, serii zabiegów z użyciem Dermapena i PRP oraz biorewitalizacją PRX-T33. Najlepiej stosować w tym przypadku techniki łączone plus odpowiednią profilaktykę.

0

Witam
Najskuteczniejszą metodą leczenia rozstępów jest laser frakcyjny lub radiofrekwencja mikroigłowa. Dodatkowo świetnie działa ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Bardzo dobre efekty w redukcji rozstępów przynoszą zabiegi laserem eCO2 w połączeniu z mezoterapią igłową.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy