Jak pozbyć się rozstępów z piersi, ud i pośladków?

Mam rozstępy na całej pupie,całych piersiach i udach.Zawsze miałam prawidłową wagę. Obecnie ważę 51 kg i mam 162,5 cm.W grudniu 2012 ważyłam 58 kg.Przybierałam i traciłam wagę stopniowo. Żadnych drastycznych diet.Podczas chudnięcia starałam się jeść zdrowo,warzywa,owoce,błonnik,białko itp.Przestałam jeść paskudztwa.Ćwiczyłam podczas diety. Co gorsze tych rozstępów mi jakby przybywa i nie mam pojęcia dlaczego, na piersiach jest ich już z 6 razy więcej.Proszę powiedz mi co jest być tego przyczyną.
KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani
Rozstępy pojawiają się w okresach szybkiego wzrostu i przybierania na wadze jest to defekt kolagenu.W swej naturze są one podobne do blizn.
Dlaczego intensywnie pojawiają się piersiach? Piersi są bardzo wrażliwe na zmiany masy ciała, zmiany w czasie cyklu miesięcznego.
Leczenie polega na poprawie jakości skóry nad rozstępami w tym celu można stosować zabiegi Strecare - mezoterapii z jednoczesnym pelingiem medycznym bądź zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego
Łączę wyrazy szacunku
dr n med Magdalena Adamiak Kardas lookmedica Łódź

Witam serdecznie,
Przyczyny może być wiele do zaburzeń w sekrecji hormonów kory nadnerczy.
Należałoby się przyglądnąć problemowi bardziej wnikliwie i wykonać badania laboratoryjne.
Proszę przemyśleć czy w ostatnim czasie nie występowały inne objawy ogólnoustrojowe.
Serdecznie pozdrawiam
instytut@medyczne-fbi.pl

Opisywany przez Panią stan rzeczy może zależeć od wielu czynników, m.in. wieku, stanu nawilżenia skóry, gospodarki hormonalnej, diety, nieodpowiedniej pielęgnacji, skłonności osobniczej. Czy stosuje Pani regularnie balsamy do ciała w celu zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia oraz natłuszczenia? Czy w diecie występują składniki takie jak wysokiej jakości białko? Czy dieta jest odpowiednio zbilansowana, tak aby zapobiec gwałtownym wahaniom ciężaru ciała? Obecne już rozstępy możemy usunąć za pomocą lasera frakcyjnego, serii zabiegów z użyciem Dermapena i PRP oraz biorewitalizacją PRX-T33. Najlepiej stosować w tym przypadku techniki łączone plus odpowiednią profilaktykę.