Jak zmniejszyć i zneutralizować rozstępy na udach?

Ostatnio przytyłam i jako 19latka mam sporo rozstępów na udach po wewnętrznej i zewnętrznej stronie a także na piersiach. Co zrobić by je zmniejszyć i zneutralizować?

Leczenie rozstępów zwykle jest wieloetapowe i często wymaga zastosowania kilku różnych metod. Program leczenia ustalany jest indywidualnie, uwzględniając zaawansowanie zmian oraz oczekiwania pacjenta.
Do redukcji rozstępów najczęściej stosuje się mezoterapię igłową oraz terapię laserową - ablacyjnym laserem frakcyjnym. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu do uszkodzonych tkanek odpowiednich substancji aktywnych, stymulujących produkcję kolagenu i elastyny, i poprawiającymi metabolizm tkanek, co skutkuje napięciem skóry i redukcją rozstępów. Rozstępy zostaną znacznie spłycone pod warunkiem wykonania serii zabiegów. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości i rodzaju preparatu, który zostanie zastosowany.
Mocniej strukturę skóry przebudowuje laser frakcyjny CO2, który uszkadza skórę, by poprzez gojenie aktywować ją do regeneracji. Redukcja rozstępów za pomocą lasera nie tylko modeluje i regeneruję skórę w miejscach, w których została uszkodzona, ale także wyrównuje i poprawia jej koloryt. Zabiegi te również wymagają wykonania cyklu naświetleń.

Rozstępy powstają w takich momentach zycia, gdy tyjemy , rosniemy intensywnie. Bardzo wazna jest więc kontrola masy ciała. Jezeli rozstepy powstałyto leczenie jest mozliwe, choć trudne. swieze czerwone rozstępy, można dość skutecznie stymulować - z tańszych metod- karboksyterapia i peelingami, - z droższych terapiami laserowymi.
Zawsze wczesniej obowiązuje konsultacja lekarska aby wybrać odpowiednią metodę leczenia.
Ewa Rybicka

Witam
Najskuteczniejsza metodą leczenia rozstępów jest laser frakcyjny CO2 lub radiofrekwencja mikroigłowa. Często łączymy te metody dodatkowo z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, które dodatkowo stymuluje skórę. Wspomagająco działa również karboksyterapia, głęboki peelingi np. z Dermapenem. Zabiegów trzeba wykonać kilka.
Rozstępy niestety nie znikną zupełnie, ale będą dużo mniej widoczne.
Pozdrawiam