Mam 15 lat i uwielbiam słodycze: co zrobić, by schudnąć 10 kg?

Mam 15 lat, 164 cm wzrostu i 65,8 kg. Schudłam z 70 kg do tej wagi. Mam wielki problem, nie mogę powsztrzymać się od jedzenia słodyczy. Ćwiczę codziennie 20 minut na stepperze i robię 20 brzuszków. Niestety nie schudłam. Był to mój następny tydzień diety, 2 kg schudłam, a teraz 1 kg przytyłam. Co mam zrobić, żeby schudnąć do 8 kwietnia? Tylko proszę mi nie odpowiadać w spósób, że moja waga jest prawidłowa, bo na zewnątrz jakoś tego nie widać.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała znajduje się w górnej granicy normy w odniesieniu do wieku, lecz jest zbyt wysoka w odniesieniu do wzrostu. Taki stan rzeczy może wynikać z nadmiernego spożywania słodyczy oraz innych wysokokalorycznych przekąsek. Nie powinnaś stosować żadnych restrykcyjnych diet ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz. Jeżeli cokolwiek Cię niepokoi udaj się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.