Chcę schudnąć 13 kg w 4 miesiące: jak to zrobić?

Mam 16 lat, 169 cm wzrostu i (niestety) 72 kg wagi. Próbowałam wielu racjonalnych diet, ale żadna nie podziałała. Przez około 2 miesiące ćwiczyłam co 2 dni przez około 40 minut, jednak bez efektów. Prowadzę raczej siedzący tryb życia i niestety mam mało czasu na ćwiczenia i aktywność fizyczną. Chciałabym schudnąć do wakacji około 10 kg. Pozbyć się zbędnego tłuszczu i chociaż lekko wyrzeźbić ciało. PROSZĘ O POMOC!
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała znajduje sie na poziomie 97. centyla. Oznacza to, że jest zbyt wysoka w odniesieniu do wieku i wzrostu. Ponieważ zwiększona masa ciała może mieć podłoże chorobowe powinnaś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Ze względu na fakt, iż ciągle sie rozwijasz nie powinnaś się odchudzac na własną rękę. We własnym zakresie możesz ograniczyć słodycze, wysokokaloryczne przekąski oraz jedzenie typu fast food. Niezmiernie ważna w utrzymaniu prawidłowej kondycji jest regularna aktywnośc fizyczna.