Jak schudnąć 15 kg i utrzymać masę ciała?

Hej : ) jestem dziewczyną. Mam 13 lat. Ważę 85 kg i mam 174 cm wzrostu. Obecnie moja aktywność fizyczna jest prawie zerowa, ponieważ od 8 miesięcy chodzę o kulach (miałam 2 operacje na nogi, miałam wstawiane do bioder drytu kinschera). Przez 2 miesiące w ogóle nie chodziłam tylko leżałam ... Gdy byłam mała zaczęły pojawiać się  problemy z wagą. Gdy miałam 10 lat stosowałam dietę jogurtową schudłam 7 kg, ale znowu przytyłam (efekt jo jo). Jestem załamana swoją wagą. Pod koniec sierpnia tj. 26 sierpnia miałam 75 kg, a po świętach 30 grudnia 88,600 od 1 stycznia b.r. do dziś schudłam 3 kg. Ograniczyłam słodycze i udało się, ale mnie ciągnie do nich. Chcę schudnąć do 70 kg, a później powoli wagę tracić. Nie choruje (oprócz na nogi). Moje pytanie: ile powinnam ważyć i czy mogę robić brzuszki? Obecnie liczę kalorie i staram się  jeść około 1000 tzn. na śniadanie szynkę i herbatę bez cukru później obiad (mniejsza porcja) podwieczorek jogurt odtłuszczony i kolacja jajko (2 sztuki). Proszę o pomoc! Pozdrawiam Angelika

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych zarówno masa ciała jak i wzrost znajdują się powyżej 97. centyla. Taka sytuacja wymaga oceny lekarza specjalisty pediatry. Długotrwałe leżenie mogło spowodować wzrost masy ciała. Ponieważ Twój organizm cały czas się rozwija stosowanie diety 1000 kcal jest nierozsądne. Postąpiłaś prawidłowo redukując spożycie słodyczy. Ze względu na Twoje problemy chorobowe oraz rozwój organizmu, plan odchudzania powinien być ułożony przez lekarza. Pomoże to uniknąć groźnych powikłań nierozsądnego odchudzania.