Pomocy! Jak najszybciej pozbyć się tłuszczu z brzucha i bioder?

Witam, mam 17 lat, mój wzrost to 184 cm. Ważę około 66 kg. W talii mam 70 cm, w biodrach 94 cm. Chciałabym jak najszybciej schudnąć w biodrach i zrzucić "oponkę" na brzuchu. Moim marzeniem jest 62 cm w talii i 90 cm w biodrach. Dopiero zaczynam chudnąć. Od kilku dni codziennie ćwiczę około 40 minut. Jem mniej słodyczy, staram się nie jeść po 19, piję herbatki odchudzające. Staram się zdrowiej odżywiać. Proszę o szybką poradę w sprawie jak najszybszego zrzucenia tłuszczyku właśnie z tych partii ciała, które wymieniłam. Bardzo mi na tym zależy!

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Twoja waga w stosunku do wzrostu jest jak najbardziej prawidłowa. Zarówno według siatek centylowych, jak i BMI (które może już zostać użyte) Twoja waga jest wręcz prawie na granicy dolnej normy. Nie wolno Ci więc myśleć o odchudzaniu, ponieważ może skutkować to później zaburzeniami odżywiania. Pamiętaj także, że różnego rodzaju herbatki odchudzające nie są zbyt rozsądnym rozwiązaniem dla Ciebie, jako młodej kobiety. Polecamy Ci jednak systematyczną aktywność fizyczną, która doskonale działa zarówno zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie.