Ważę 42 kg - czy to dobra waga?

Witam! Mam na imię Daria, mam 11 lat i ważę 42 kilogramy, mam 155,8 cm wzrostu. Czy to dobra waga do mojego wzrostu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Według siatek centylowych Twoja waga jest odpowiednia zarówno do wzrostu jak i do wieku. Ponieważ jesteś aktualnie w okresie wzrostu i rozpoczynasz okres dojrzewania, nie zapominaj o zasadach zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.