Skuteczne odchudzanie dla nastolatki

Mam 16 lat i 3 miesiące, mam 161 cm wzrostu i niestety, ale ważę 73 kg. Nie wiem co mam zrobić, żeby schudnąć, co jeść? Bardzo bym tego chciała. Proszę o jakąś dietę, dzięki której zrzucę parę kilo i poczuję się lepiej.

16 LAT ponad rok temu

Witaj,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze. Powinnaś zatem schudnąć parę kilogramów nie tylko po to, aby czuć się lepiej, ale i po to aby być zdrowym. Stosuj się do zasad zdrowego odżywiania i pamiętaj o aktywności fizycznej. Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Musisz pamiętać, że tylko powolna utrata masy ciała będzie trwała, bezpieczna i zdrowa.

Pozdrawiam.