Dieta dla typu sylwetki jabłka

witam mam 167cm i 85kg chciałaby schudnąc ok 20kg prosze o jakąś diete co jeść i zdrowo schudnąć bez efektu jojo mój typ budowy ciała to jabłko

Witam, Twoja masa ciała świadczy o otyłości. Warto zacząć od wprowadzenia zmian w swoim sposobie żywienia oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Powinnaś jeść 5 posiłków co 2-3 godziny, gdzie porcje będą odpowiednio duże – nie możesz czuć się objedzona, ale też bardzo głodna – po posiłku powinniśmy odczuwać lekki niedosyt. Warto też jeść posiłki powoli, ponieważ wtedy jemy faktycznie odpowiednią ilość – sygnał o sytości dociera bowiem do naszego mózgu po około 15-20 minutach od rozpoczęcia jedzenia. Warto postarać się dbać o regularność, ponieważ jest to pierwsza zasada, która pozwala skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Musisz wiedzieć, że utarta 20 kg to bardzo dużo i może warto udać się do dietetyka, aby wskazał Ci jakie błędy żywieniowe popełniasz (niestety nie podałaś swojego zwyczajowego menu, dlatego nie jestem w stanie ich wskazać). Zapoznaj się także z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowego odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Równie ważna jest regularność w uprawianiu sportu – ćwicz najlepiej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Witam, podstawą każdej diety jest regularność spożywania posiłków. Zatem można wyznaczyć konkretne godziny posiłków-odstęp 3 godzinny pomiędzy każdym z nich. Posiłków powinno być od 4 do 5 dziennie czyli jemy często a mało. Bardzo ważne jest picie 1,5-2 litry wody mineralnej niegazowanej w ciągu dnia. Powinno się spożywać produkty chude to dotyczy mięsa jak i nabiału. Aby nie było efektu jojo ważne jest podtrzymywanie zasad zdrowego żywienia nawet po "diecie". W celu ustalenia konkretnej diety najlepiej byłoby spotkać się z dietetykiem aby była ona dobrana idealnie do Pani potrzeb. Pozdrawiam