Dieta odchudzająca dla 35-latki

WITAM MAM 35 LAT BUDOWE CIAŁA TYPU JABŁKO 85KG CZY JEST DLA MNIE JAKAŚ DIETA ŻEBU SCHUDNAC 20KG BEZ EFEKTU JOJO PROSZE O JAKIEŚ MENU ALBO WSKAZÓWKI CO JEŚC JAK CZĘSTO

Witam, Twoja masa ciała świadczy o otyłości. Warto zacząć od wprowadzenia zmian w swoim sposobie żywienia oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Powinnaś jeść 5 posiłków co 2-3 godziny, gdzie porcje będą odpowiednio duże – nie możesz czuć się objedzona, ale też bardzo głodna – po posiłku powinniśmy odczuwać lekki niedosyt. Warto też jeść posiłki powoli, ponieważ wtedy jemy faktycznie odpowiednią ilość – sygnał o sytości dociera bowiem do naszego mózgu po około 15-20 minutach od rozpoczęcia jedzenia. Warto postarać się dbać o regularność, ponieważ jest to pierwsza zasada, która pozwala skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Musisz wiedzieć, że utarta 20 kg to bardzo dużo i może warto udać się do dietetyka, aby wskazał Ci jakie błędy żywieniowe popełniasz (niestety nie podałaś swojego zwyczajowego menu, dlatego nie jestem w stanie ich wskazać). Zapoznaj się także z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowego odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Równie ważna jest regularność w uprawianiu sportu – ćwicz najlepiej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Witam. Dieta odchudzająca jest dla osób w każdym wieku, każdy jeśli jest zmotywowany i przestrzega rozpisanej diety schudnie, dodatkowo jeśli wprowadzi aktywność fizyczną to ta waga będzie znacznie szybciej spadać. Otyłość typu "jabłko" jest dużo gorsza niż "gruszka", ponieważ tłuszcz gromadząc się w okolicy brzucha obciąża narządy znajdujące się w jamie brzusznej, a także jest większe ryzyko zachorowania na choroby metaboliczne typu cukrzyca, choroby układu krążenia - nadciśnienie, miażdzyca. Sukcesem diety i uniknięcia efektu jo-jo jest indywidualna dieta dopasowana do Pani czasu pracy, planu dnia i preferencji smakowych, a także bogata we wszystkie składniki odżywcze, musi być ograniczona odpowienia ilość kalorii, Na tak skomponowanej diecie przeważnie spożywa się 5 posiłków w odstępach 3-4 godz, przy czym ostatni posiłek 3 godz. przed snem. Należy ograniczyć słodycze, przekąski i fast-foody. Powinno wprowadzić się świeże, surowe warzywa, pełnoziarniste pieczywo, kasze, ale to nie pomoże jeśli Pani trwale nie zmieni swoich nawyków żywieniowych. Tylko co z tego, że każdy zna zasady, bo mozna je znaleźć w każdej gazecie czy na portalach internetowych...pytaniem jest jak wprowadzić je w życie?Tego nauczy Panią dietetyk, rozpisze również dietę, owszem można spróbować odchudzać się samodzielnie, ale jeśli już jest Pani zdecydowana to warto to zrobić z głową, aby właśnie nie dopuścić do powrotu kilogramów, co często prowadzi do frustracji i niepotrzebnych kompleksów. Im jesteśmy starsi to trudniej zrzucać zbędne kilogramy, zwalnia przemiana materii, a wtedy dieta kosztuje naprawdę dużo wysiłku. Jeśli chciała by się Pani skonsultować i jest z okolicy Krakowa to zapraszam do mojego gabinetu, porozmawiamy, zrobimy analizę składu masy ciała i wspólnie ustalimy co dalej. (dietetykwkrakowie.pl). Proszę pamiętać każdy kilogram mniej to lepsze zdrowie, życzę powodzenia.