Jaka dieta odchudzająca przy nadciśnieniu?

Witam.nazywam sie Marta mam 34 lat, 158cm wzrostu,76kg i nadcisnienie tetnicze. Moje pytanie. Jaka moge dopasowac diete do mojego nadcisnienia i w miarę szybko pozbyc sie zbędnych kilogramow. Czytalam o diecie DASH ale 22 Pazdziernika mam urodziny i chcialabym troszke schudnac. Dziekuje

Oczywiście jak najbardziej polecam dietę DASH.
Pozdrawiam, www/dietifit.pl

Witam!

Dieta DASH jest polecana osobom z nadciśnieniem tętniczym. Jednak proszę pamiętać, że ubytek masy ciała powinien mieścić się w zakresie 0,5-1,0 kg tygodniowo. Szybkie odchudzanie może się wiązać z problemami zdrowotnymi i efektem jo-jo.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, sposobem żywienia, który jest najzdrowszy w świetle obecnej wiedzy żywieniowej i medycznej, także w redukcji masy ciała, jest dieta śródziemnomorska. Z uwagi na nadciśnienie tętnicze doskonale można połączyć te zalecenia z dietą DASH. By dobrze dobrać zalecenia ilościowe niezbędne jest zebranie wywiadu żywieniowego i poznanie zwyczajów żywieniowych. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl