Jak zmniejszyć wagę przy zespole jelita drażliwego?

Witam, ma 18 lat, 162 cm wzrostu i 75 kg.choruje na Zespół jelita drażliwego i chciałabym schudnąć. Tez chce pozbyć się celulitu. Czy możliwe jest schudniecie przy diecie, którą mam czyli pozbawiona błonnika ?

Witam, sposobem żywienia, który jest najzdrowszy w świetle obecnej wiedzy żywieniowej i medycznej, także w redukcji masy ciała, jest dieta śródziemnomorska. Z uwagi na współistnienie zespołu jelita drażliwego, w zależności od tego jakiego typu są objawy, czy chorobie towarzyszą częściej biegunki bądź zaparcia, dietę ustala się indywidualnie. By dobrze dobrać zalecenia ilościowe niezbędne jest zebranie wywiadu żywieniowego i poznanie zwyczajów żywieniowych. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl