Dieta redukcyjna da 30-latki

Witam byłam ostatnio u dietetyka i zasugerował mi dietę na redukcję 1156 kcal przy PPM 1490kcal (analiza składu ciała). Zależy mi na redukcji wagi 7kg. Jestem kobietą, 30 lat, 170cm waga 66kg. Wykonuję pracę fizyczną, siłową na gospodarstwie rolnym. Jestem bardzo aktywna. Poza tym wychowuję 2 letniego syna. Czy to nie za mało kalorii?

Witaj,
trudno oceniać "taktykę" dietetyka. Ja zazwyczaj staram się nie zalecać diety o niższej kaloryczności niż PPM. Jednak takie postępowanie może być podyktowane innymi przyczynami, np. dotychczasowa dieta zawierała na ogół dużo mniej kalorii niż ta zalecana ( choć szczerze przyznam że to raczej mało prawdopodobne). Niektóre autorytety z dzieciny dietetyki zalecają wręcz na początek terapii odchudzających diety o bardzo niskiej kaloryczności jednak przez okres nie dłuższy niż 3 tygodnie, ponieważ w diecie tak niskokalorycznej nie jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowania organizmu na minerały i witaminy i składniki odżywcze- w efekcie powodujemy spowolnienie metabolizmu, a przecież nie o to chodzi.

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ ;zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska