Dieta redukcyjna dla 16-latka

Witam! Jaką dietę może stosować 16 latek? Czy może być to redukcja? Ponieważ mój kuzyn ma 16 lat 188 cm wzrostu i 103kg według mnie jest to za dużo jak na ten wiek. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną ma wf 4 razy w tygodniu. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Witam,

Jest to zdecydowanie za wysoka waga. Nawet należy przejść na dietę redukcyjną ale trzeba podejść do tego rozsądnie i profesjonalnie. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na temat Pana kuzyna, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową.
lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska