Dieta odchudzająca przy figurze typu jabłko

mam figurę typu jabłko. od roku staram się zrzucić zbędne kilogramy...z różnym skutkiem. ostatnią dietą, którą stosowałam była dieta 1200 kcal. schudłam na niej 4 kg. od 3 mcy jej nie stosuję i kg wróciły. ważę obecnie 77 kg. chciałabym osiągnąć wagę 65. czy ta dieta jest odpowiednia dla mojej budowy ciała i czy z jej pomocą uda mi się osiągnąć swój cel?

Budowa ciała nie ma znaczenia jeśli chodzi o dietę. Poszczególne części ciała można kształtować poprzez odpowiednie ćwiczenia i zdrowe odżywianie.

Stosowanie jakiejkolwiek diety jedynie podczas okresu odchudzania, prowadzi do efektu jo-jo i rozregulowania metabolizmu.

Aby schudnąć należy regularnie ćwiczyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe, tzn:
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Nie można ustalić odpowiedniej kaloryczności diety bez informacji takich jak Pani wzrost i poziom aktywności fizycznej. Dieta 1200 kcal jest dietą bardzo nisko kaloryczną po zakończeniu której bardzo często pojawia się efekt jojo. Korzystniejsze jest zastosowanie diety o nieco wyższej kaloryczności, tak by tygodniowo tracić około 0,5 kg - aż do osiągnięcia celu, a potem stabilizacja osiągniętej masy ciała.