Jakie produkty są niskokaloryczne, ale na długo hamują głód?

Jak zmienić dietę, by nie spożywać dużo kcal, ale nie odczuwać głodu?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Istotą zdrowej i zbilansowanej diety odchudzającej nie jest restrykcyjne ograniczanie kaloryczności dziennego jadłospisu, a jedynie zamiana niezdrowych i kalorycznych produktów na zdrowe. Zalecany deficyt energetyczny w stosunku do normy wynosi maksymalnie 400kcal. Stosowanie diet ubogo energetycznych typu dieta 1200 kcal itp może prowadzić do niedoborów pokarmowych i efektu jo-jo.
Hamowaniu uczucia głodu w ciągu dnia sprzyja rozłożenie racji pokarmowej na 5 posiłków.
Uczucie pełności gwarantują produkty bogate w błonnik, a więc produkty z pełnego ziarna oraz warzywa i owoce (zwłaszcza w stanie surowym).
pozdrawiam