Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam
Niestety nie możemy zwracać uwagi jedynie na kalorie , równie ważne są mikro i makro elementy zawarte w posiłkach. Tak naprawdę to one decydują o tym czy jesteśmy syci czy nie. Kaloryczność jest ważna ale połączenie tych dwóch elementów gwarantuje nie tylko uczucie sytości ale również odpowiednią energię przez cały dzień .
pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Kaloryczność posiłków nie zawsze idzie w parze z sytością. Produkty kaloryczne najczęściej mają wysoki indeks glikemiczny co sprawia że wręcz napędzają nasz apetyt. Często zjadając posiłek bardzo energetyczny za chwilę znów możemy być głodni. Inaczej jest jak zjadamy produkty zawierające dużą ilość błonnika. To właśnie błonnik pęcznieje w żołądku, wypełnia go i powoduje uczucie sytości. Proszę zatem nie sugerować się kalorycznością a wartością odżywczą produktów. Wybiera Pan te o wysokiej zawartości błonnika, węglowodanów złożonych, tłuszczów nienasyconych i pełnowartościowego białka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy