Jakie produkty zwiększają lub zmniejszają apetyt?

Jakie produkty zwiększają apetyt, jakie zmniejszają?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, wszystkie produkty o niskim indeksie glikemicznym mogą obniżać apetyt, a wysokie zwiększać. Listę znajdzie Pani/Pan z pewnością w internecie. Nie ma jednak 100% pewności, że dieta oparta na indeksie glikemicznym będzie dla Pana/i najbardziej odpowiednia. Należałoby udać się do dietetyka i po wywiadzie dietetycznym ustawić odpowiedni jadłospis. Na każdego "działa" co innego. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Lista pokarmów jest długa i zależna indywidualnie od pacjenta. Zmniejszają apetyt pokarmy bogate w błonnik wskutek wypełnienia objętościowego żołądka, ostre przyprawy : ocet, chili itd. na ogół zwiększaja apetyt.

Witam Produkty które bym proponowała na zmniejszenie apetytu to:
Jabłko-zawiera sporo wody i błonnika, a więc nie powoduje nadmiernego tycia. Już samo chrupanie twardego jabłka powoduje, że czujemy się syci.
Orzechy ziemne-wystarczą ci dwie łyżki orzechów dziennie. Są w nich tłuszcze, białko i błonnik w proporcjach, które powodują ograniczenie apetytu.
Kasza gryczana-śmiało dodawaj ją do warzyw i ryb. Łatwo się nią nasycić na kilka godzin. Ważne, by nie polewać jej zawiesistymi sosami!
Brokuły-możesz jeść je w nieograniczonych ilościach, bo są niskokaloryczne. Dają uczucie sytości na dłużej, dzięki wysokiej zawartości błonnika.
Płatki owsiane-świetny pomysł na śniadanie. Zawierają najwięcej z produktów zbożowych błonnika, który stabilizuje poziom cukru i zmniejsza apetyt.Pozdrawiam