Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym jest indeks glikemiczny?

Co to jest indeks glikemiczny?
ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam serdecznie,
w uproszczeniu - jest to wskaźnik, który pokazuje jak rośnie cukier we krwi po spożyciu wybranego produktu. Zaleca się aby spożywane produkty miały niski indeks glikemiczny, jednakże warto również zwrócić uwagę na ładunek glikemiczny, który uwzględnia dodatkowo zawartość węglowodanów w wybranym produkcie.

Dietetyk, specjalista dietoterapii chorób sercowo-naczyniowych.
0

Witaj,
Indeks glikemiczny (Ig) jest wskaźnikiem, który określa, w jaki sposób poszczególne produkty spożywcze wpływają na wzrost stężenia glukozy we krwi. Z produktów o wysokim indeksie glikemicznym szybko uwalniana jest glukoza, co powoduje jej szybki wzrost we krwi. Pokarmy o niskim indeksie glikemicznym uwalniają cukry powoli, a ich spożywanie nie wywołuje gwałtownych skoków glikemii. W tym artykule opisany jest indeks glikemiczny poszczególnych produktów: http://portal.abczdrowie.pl/indeks-glikemiczny. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy