Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błędy w diecie Montignaca

Jakie są błędy występujące w diecie Montignaca?
ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Witam. Założeniem diety Montignaca jest spożywanie produktów o jak najniższym indeksie glikemicznym. Indeks glikemiczny (IG) określa jak poszczególne produkty węglowodanowe wpływają na podwyższenie poziomu cukru we krwi.
Montignac wyróżnia produkty o niskim IG

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam,

Osoby, które stosują tę dietę uczą się prawidłowych nawyków, czyli np. doboru produktów, odstępów między posiłkami, rezygnują z niewłaściwych nawyków żywieniowych. Jednak zdarzają się również błędy. Najczęściej jest to brak zastosowania się do zasad diety, nieprzestrzeganie prawidłowego IG produktów, które są dozwolone.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,
w diecie Montignaca nie ma błędów, o ile postępujemy zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Jest dietą polecaną przez lekarzy Diabetologów, aczkolwiek nie wszyscy dietetycy za nią przepadają. Powodem jest indywidualna dla każdego pacjenta odpowiedź na wzrost poziomu insuliny po spożyciu węglowodanów jak również m.in. temperatura spożywanych produktów np. ziemniaki gorące mają wyższy IG niż te same ziemniaki spożyte w temp. pokojowej. Ostatnie badania wykazały, że stosowanie diety niskich IG nie wpływa znacząco na spadek wagi. Przy redukcji wagi potrzebujemy diety która zawiera ograniczoną, odpowiednią dla naszego organizmu ilość kalorii i składników pokarmowych. Nie zapominajmy o ruchu.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy