Odpowiedź trzustki na nabiał

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że produkty mleczne - jogurty naturalne, maślanki, mleko, ser - pomimo niezbyt wysokiego IG mają duży indeks insulinowy i powodują znaczny wyrzut insuliny. Czy to prawda? Jeśli tak, to z czym je łączyć, aby chociaż trochę obniżyć wyrzut insuliny?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Wymienione przez Panią produkty nie mają wysokiego indeksu glikemicznego (zakładając, że to nie jest np. mleko słodzone czy słodkie jogurty). W razie wątpliwości, który produkt ma jaki IG - w internecie można znaleźć tabelę produktów z przyporządkowanymi indeksami glikemicznymi. I tak, niski IG = 55 lub mniej, średni IG = 56-69, a wysoki IG = 70 lub więcej.

Układając jadłospis, jeżeli stosujemy już jakiś produkt z wyższym IG, to dobieramy do niego produkty z niskimi IG.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat diety.

Serdecznie pozdrawiam!