Czyto prawda, że nabiał jest insulinogenny?

Czyto prawda, że nabiał jest insulinogenny? Swoje pytanie kieruję do dietetyków

Nabiał może wyzwalać wzrost insuliny we krwi w konsekwencji wzrostu stężenia glukozy będącego efektem trawienia cukru mlekowego - laktozy. Jednak produkty nabiałowe cechują się niskim lub średnim indeksem glikemicznym i nie wywołują znaczących odpowiedzi insulinowych. Przeprowadzone w 2002 roku duże badania dowidły, że regularne spożywanie nabiału znacząco obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II.