Jak zgubić 10 kilogramów?

Witam. Mam 18 lat i ważę 72 kg przy wzroście 170 cm. Nie zadowala mnie moja sylwetka. Jakiś rok temu schudłam 13 kg dzięki produktom Herbalife. Waga nie wróciła. "Dieta" ta jest zbyt droga żeby do niej powrócić, ponieważ jest to koszt rzędu kilkuset złotych. Poruszam się 1h - 2h dziennie. Staram się jeść regularnie, słodzę herbatę itp. 2 łyżeczki. Czasem zdarzy się również fast food i słodycze. Co zrobić (na jaką dietę przejść) by zgubić ok. 10 kg ?

Pani masa ciała według wskaźnika BMI jest prawidłowa.

Zamiast przechodzenia na dietę, zachęcam do zmiany nawyków, które również przyczyniają się do spadku masy ciała, tzn.:
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy

Zachęcałabym również do bliższego przyjrzenia się swojej aktywności fizycznej. Najlepiej ułożyć sobie plan treningowy, np. 2-3 razy w tygodniu. Niech to będzie aktywność fizyczna, która sprawia Pani przyjemność.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Witam
wskaźnik masy ciała (BMI) wskazuje na normę. Jednak jest to górna granica, dlatego można wprowadzić dietę o obniżonej kaloryczności dopasowanej do wykonywanej pracy i aktywności fizycznej.
Aby schudnąć nie jest konieczne wprowadzanie gotowych produktów/suplementów które mają wysoki koszt. Ważne jest aby dieta była smaczna, urozmaicona, łatwo dostępna i niedroga. Można schudnąć jedząc ulubione dania, jednak warto zwrócić uwagę aby zmniejszyć ich ilość.
Na chwilę obecną polecam obniżenie ilości cukru (do herbaty) oraz słodyczy czy produktów typu fast food- te produkty nie pomogą na drodze do uzyskania niższej masy ciała.

Pozdrawiam
www.dietifit.pl