Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta niskowęglowodanowa dla 24-letniej osoby

Przechodzę na dietę, chcę schudnąć 10-15kg w ciągu 3-5 miesięcy. Waze 70kg przy wzroscie 163cm. Cwicze zestawy cwiczen tzw. Dywaniwych i zestaw 15 min cardio, lacznie codzienny trening to 45 minut. Jaki rozklad weglowodanow, tluscczy i bialka powinnam spozywac oraz ilr kalorii? Czy dieta niskoweglowodanowa (do 100g weglowodanow) jest wskazana?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Nie zalecałabym diety niskowęglowodanowej ale zdroworozsądkową. Czyli zamiast ograniczać węglowodany w ogóle, należy zamienić proste na złożone. np. biały chleb na razowy, zwykły makaron na pełnoziarnisty, biały ryż na brązowy.
Ponadto zalecam ograniczenie mięsa i zwiększenie w diecie ilości warzyw.

Aby efekt odchudzania był trwały, najlepiej nie chudnąć więcej niż 2 kilogramy w ciągu miesiąca. Inaczej z dużym prawdopodobieństwem nastąpi efekt jo-jo.

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Materiałem zapasowym dla mięśni są wędlowodany, oczywiście tu mówimy o węglowodanach złożonych. Nie ma potrzeby ograniczać składników tylko jeść je w odpowiednich porcjach. Jeśli chce mieć Pani fajny i trwały efekt, przy tym budować masę mięśniową, która będzie gwarancją efektu jo-jo, jest pani nastawiona na ćwiczenia to warto zainwestować w wizytę u dietetyka, który ułoży odpowiedni plan, uwaględniający konkretne cele. Warto również kontrolować zmieniające się parametry wykonując co miesiąc analizę skałdu masy ciała.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy