Witam, niestety taka sytuacja przy długotrwałym odchudzaniu występuje i oczywiście dalszy spadek masy ciała jest mozliwy. Zalecam wizytę u dietetyka celem wyjaśnienia wątpliwości. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam. Przy odchudzaniu bardzo często pojawia się tzw. efekt zatrzymania, kiedy w pewnym momencie waga stoi w miejscu i nie chce dalej ruszyć. Nie należy się jednak poddawać. Proszę też nie sugerować się samą wagą, ale mierzyć obwody ciała. Często jest tak, że od ćwiczeń siłowych przybywa masy mięśniowej (mięśnie ważą więcej od tłuszczu), ale jednocześnie ubywa tkanki tłuszczowej. W razie wątpliwości może Pani udać się do dietetyka i wykonać analizę składu ciała. Pozdrawiam serdecznie.
Jest to efekt obronny organizmu, który zabezpiecza człowieka przed okresami głodu. Po pewnym czasie waga powinna znów zacząć spadać. Natomiast aby uzyskać trwałe efekty w odchudzaniu i uniknąć efektu jo-jo, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe a nie tylko na czas diety.
Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/
Proszę dalej kontynuować dietę i ćwiczyć. Warto też kontrolować parametry ciała (podczas analizy składu masy ciała), jak masę mięśniową i tkankę tłuszczową - mimo braku ubytku na wadze obwody ciała i proporcje mogą się zmieniać. Przy stosowaniu diety często też dochodzi do sporych odstępstw więc jeśli ma Pani wyliczone jadłospisy warto wrócić do ponownego odważania gramatury.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak spadku wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Niski indeks glikemiczny w diecie a brak zmniejszenia obwód ciała podczas spadku wagi – odpowiada Mgr Adrian Kowalewski
- Duży spadek wagi na diecie wysokobiałkowej – odpowiada Katarzyna Podrażka-Kurcewicz
- Brak spadku wagi pomimo ćwiczeń i diety u 18-latki – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Czy podczas karmienia piersią waży się więcej? – odpowiada Ewa Kozłowska
- Brak spadku wagi pomimo zmiany nawyków żywieniowych i ćwiczeń – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Nadwaga a jej zmniejszanie za pomocą ćwiczeń – odpowiada Mgr Magdalena Radziszewska
- Prawidłowa waga: dlaczego moja waga tak wolno spada? – odpowiada Mgr Urszula Grzywacz
- Brak efektów odchudzania a bieganie – odpowiada Mgr Natalia Mogiłko
- Zmniejszenie obwodu podczas odchudzania i zatrzymanie się wagi – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Odchudzanie - produkty wspomagające, dieta i aktywność fizyczna
Odchudzanie, czyli działania skoncentrowane na utr
Biznes na odchudzaniu. "Zamiast szczupłej sylwetki, mamy zmarnowane zdrowie"
Ekstremalne "diety cud", suplementy przyjmowane na
Restrykcyjne diety powodują efekt odwrotny do zamierzonego
Znajdujemy się tuż przed okresem świątecznym, któr