Witam
należy zweryfikować dietę, ponieważ może Pan dostarczać nieodpowiednią ilość składników odżywczych, a z racji wysiłku fizycznego - może być zbyt mała ilość kalorii!
Proszę pamiętać że wyeliminowanie chleba i tłuszczu (zależy też co ma Pan na myśli pisząc tłuszcz) - to niekoniecznie dobry pomysł, należy te składniki wprowadzać w diecie umiejętnie!
Słodycze oczywiście należy ograniczać! Pić dużo wody 2-2,5l
Powinien Pan zgłosić się do dietetyka, wskazując dokładnie jak Pana odżywianie wygląda oraz jak intensywna jest aktywność fizyczna, na tej podstawie dietetyk ułoży dla Pana odpowiednią dietę. pozdrawiam!
Witam, są dwie możliwości takiego stanu rzeczy. Po pierwsze waga się zatrzymała, bo to jeden z etapów odchudzania, występujący praktycznie zawsze. Jest to pewna reakcja obronna organizmu na zmiany, wymaga czasu, aby ją przejść.
Po drugie mógł pan sobie spowolnić metabolizm dietą, przez co obecna dieta nie jest już wystarczająca do ujemnego bilansu energetycznego i stąd zatrzymanie wagi. Ciężko określić na ile reszta składników pokarmowych które pan dostarcza jest prawidłowa lub nie, bo eliminacja chleba, słodyczy i tłuszczu (co nie jest wcale dobrą rzeczą) nie jest zbilansowaną dietą. Dodatkowo wysiłek fizyczny wymaga dobrania odpowiednich dawek białek i węglowodanów, ponieważ może pan palić mięśnie, zamiast je wzmacniać. Proszę zgłosić się do dietetyka, bo tylko na podstawie składu ciała, nawyków żywieniowych, wysiłku i planu dnia można zastosować dietę zbilansowaną, smaczną i odpowiadającą pana potrzebom.
Witam,
w procesie odchudzania normalne jest to, że organizm może się zbuntować i zatrzymać na wadze, natomiast najgorsze co może być to się w tym momencie poddać. Z tego co Pan napisał dieta jest mocno wykluczeniowa i być może organizmowi brakuję pewnych produktów. Do tego dochodzi spora aktywność fizyczna dlatego organizm może być zmęczony. Proponuję delikatne wprowadzenie produktów, które dotychczas zostały wykluczone, np. pieczywo pełnoziarniste do śniadania oraz dobre tłuszcze roślinne do przyrządzania potraw, ryż lub kasza do obiadu. Do tego wszystkiego zwrócić uwagę na regularność spożywania posiłków oraz odpowiednią ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Pozdrawiam
Witam. Proponuję zrobić analizę składu masy ciała, waga być może stoi w miejscu, ale zmienił się skład ciała, podczas aktywności fizycznej zbudował Pan masę mięśniową. Kilogram tkanki tłuszczowej, a kilogram masy mięśniowej różni się objętością, więc może różnice Pan czuć przy luźniejszych ubraniach.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak spadku wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Waga przy diecie zbilansowanej – odpowiada Mgr Beata Bondyra
- Problemy z nadwagą u 27-letniego mężczyzny – odpowiada Mgr Agnieszka Tomaszek
- Zatrzymanie się wagi przy odchudzaniu – odpowiada Mgr Justyna Siwek
- Brak spadku wagi podczas odchudzania u 27-letniej osoby – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Zapotrzebowanie kaloryczne a odchudzanie – odpowiada Mgr Małgorzata Talaga-Duma
- Waga 13-letniej córki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania a bieganie – odpowiada Mgr Natalia Mogiłko
- Przyczyna wzrostu wagi w czasie odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Waga w miejscu podczas odchudzania u 21-latki – odpowiada Mgr Adrian Kowalewski