Zatrzymanie wagi podczas odchudzania u 33-letniego mężczyzny

WITAM,MAM 33 LATA,WAŻE 98 KG PRZY WZROŚCIE 177 CM,STOSUJE DIETE ZERO SŁODYCZY,ZERO CHLEBA,ZERO TŁUSZCZYKU,OD DŁUZSZEGO CZASU INTENSYWNIE BIEGAM,DODAM ŻE PRZY STARCIE WAŻYŁEM 110 KG,OD JAKIEGOŚ CZASU ZAUWAŻYŁEM ŻE MOJA WAGA STOI W MIEJSCU JAK ZAKLĘTA,NIEBARDZO WIEM O CO CHODZI,BIEGAM DALEJ JAK BIEGAŁEM,DIETA BEZ MIAN,MOZE PANI DORADZI COS MĄDREGO.

Witam
należy zweryfikować dietę, ponieważ może Pan dostarczać nieodpowiednią ilość składników odżywczych, a z racji wysiłku fizycznego - może być zbyt mała ilość kalorii!
Proszę pamiętać że wyeliminowanie chleba i tłuszczu (zależy też co ma Pan na myśli pisząc tłuszcz) - to niekoniecznie dobry pomysł, należy te składniki wprowadzać w diecie umiejętnie!
Słodycze oczywiście należy ograniczać! Pić dużo wody 2-2,5l
Powinien Pan zgłosić się do dietetyka, wskazując dokładnie jak Pana odżywianie wygląda oraz jak intensywna jest aktywność fizyczna, na tej podstawie dietetyk ułoży dla Pana odpowiednią dietę. pozdrawiam!

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, są dwie możliwości takiego stanu rzeczy. Po pierwsze waga się zatrzymała, bo to jeden z etapów odchudzania, występujący praktycznie zawsze. Jest to pewna reakcja obronna organizmu na zmiany, wymaga czasu, aby ją przejść.
Po drugie mógł pan sobie spowolnić metabolizm dietą, przez co obecna dieta nie jest już wystarczająca do ujemnego bilansu energetycznego i stąd zatrzymanie wagi. Ciężko określić na ile reszta składników pokarmowych które pan dostarcza jest prawidłowa lub nie, bo eliminacja chleba, słodyczy i tłuszczu (co nie jest wcale dobrą rzeczą) nie jest zbilansowaną dietą. Dodatkowo wysiłek fizyczny wymaga dobrania odpowiednich dawek białek i węglowodanów, ponieważ może pan palić mięśnie, zamiast je wzmacniać. Proszę zgłosić się do dietetyka, bo tylko na podstawie składu ciała, nawyków żywieniowych, wysiłku i planu dnia można zastosować dietę zbilansowaną, smaczną i odpowiadającą pana potrzebom.

Mgr Małgorzata Gorzel

Witam,
w procesie odchudzania normalne jest to, że organizm może się zbuntować i zatrzymać na wadze, natomiast najgorsze co może być to się w tym momencie poddać. Z tego co Pan napisał dieta jest mocno wykluczeniowa i być może organizmowi brakuję pewnych produktów. Do tego dochodzi spora aktywność fizyczna dlatego organizm może być zmęczony. Proponuję delikatne wprowadzenie produktów, które dotychczas zostały wykluczone, np. pieczywo pełnoziarniste do śniadania oraz dobre tłuszcze roślinne do przyrządzania potraw, ryż lub kasza do obiadu. Do tego wszystkiego zwrócić uwagę na regularność spożywania posiłków oraz odpowiednią ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Pozdrawiam

Witam. Proponuję zrobić analizę składu masy ciała, waga być może stoi w miejscu, ale zmienił się skład ciała, podczas aktywności fizycznej zbudował Pan masę mięśniową. Kilogram tkanki tłuszczowej, a kilogram masy mięśniowej różni się objętością, więc może różnice Pan czuć przy luźniejszych ubraniach.