Zatrzymanie się wagi przy odchudzaniu

Witam:)mam problem,poniewaz od dluzszegoczasu sie odchudzam,jedzac mniej wiecej co 3h male,staram sie zeby byly to zdrowe posiilki,pije duzo wody i owszem schudlam 2kg ale na tym sie zatrzymalo,co moge zrobic aby to dalej 'ruszylo' ?z gory dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Witam, w diecie redukcyjnej ważne jest aby spożywać 4-5 posiłków (małych objętościowo) nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Należy zrezygnować z produktów wyskotłuszczowych, produktów smażonych na głębokim tłuszczu, słodyczy i wyrobów cukierniczych a chleb biały, biały ryż i makaron zamienić na produkty pełnoziarniste (ciemny chleb, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty). Dziennie spożywać się powinno o 500-1000 kcal mniej niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne, co pozwala na utratę 0,5-1 kg tygodniowo. Jest to optymalny spadek masy ciała, który pozwoli na trwałe i zdrowe efekty. Zachęcam więc do wizyty u dietetyka, który na podstawie badań antropometrycznych i wywiadu żywieniowego ustali Pani zapotrzebowanie kaloryczne i rozpisze odpowiednią dietę redukcyjną.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:) Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk