Zatrzymanie spadku wagi

Witam, Od lipca 2016 jestem na diecie 1200 kcal z przerwami. Od tego czasu schudłam ok 12kg. Od dwóch tygodni wróciłam do diety ponieważ chciałam schudnąć jeszcze ostatnie 4kg ale niestety od dwóch tygodni nie schudłam nawet kilograma (wcześniej spadalo ok 0,7kg tygodniowo). Moja aktywnośc fizyczna jest aktualnie zerowa bo mam duże problemy z kręgosłupem, jestem cały czas diagnozowana i lekarze póki co doradzają sport. Mam 170 cm wzrostu, ważę 62kg. Co zrobić żeby waga ruszyła?

Witam,
dieta 1200kcal to dieta niedoborowa. Proszę się teraz odżywiać po prostu zdrowo i uzupełnić ewentualne braki witaminowe. Obecnie Pani BMI jest idealne, więc odradzam dalsze odchudzanie.
Niech Pani da organizmowi odpocząć.

Witam serdecznie,
Zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Nie mniej jednak odradzam dalszego odchudzania Pani obecna waga jest w porządku. Ponadto dieta 1200kcal jest zbyt niskokaloryczna.
Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk