Zrzucenie 9. kilogramów na diecie i waga w miejscu

Witam, mam 22 lata, 170cm . 83 kg. Od 1 stycznia rozpoczęłam dietę (ważyłam wtedy 92 kg) Pani Dietetyk rozpisała mi dietę 1100-1200 kcal. Kiedy dobrnęłam do 9 zrzuconych kilogramów, waga stanęła. Nie wiedziałam co zrobić z taką sytuacją, więc pomyślałam, że brakuje mi ruchu. Zaczęłam ćwiczyć 1h dziennie aerobik. Dietę powiększyłam o 100 kcal/ dzień. Jednak dalej nie widzę rezultatów. Od 3 tygodni ważę 83kg. Co zrobić? Chcę ważyć około 70kg, jednak ta sytuacja mnie bardzo demotywuje :(

Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska