Zmniejszenie obwodu podczas odchudzania i zatrzymanie się wagi

Witam, cwicze od lutego tego roku i wagowo niewiele schudlam ale tym sie nie martwie bardziej zwracam uwage na obwody. Zeszlo mi po 4 centymetry ale od lipca już wszystko stanelo i ani drgnie chodz nadal cwicze i odzywiam sie w mare możliwości zdrowo. Dlaczego nie mogę wiecej zrzucić z tego brzucha reszty tego tluszczyku ktory pozostal. Wzrost 153, waga 53, talia 69, biodra 89, brzuch 80.

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi oraz spadku centymetrów podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:) Nie radzę ćwiczyć codziennie, proszę robić przynajmniej jeden dzień odpoczynku, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może spożywać Pani zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk