Zatrzymanie wagi podczas odchudzania i wskazówki do dalszego odchudzania

Witam. mam 24 lata i ważę 79 kg przy wzroście 172cm. schudłam w ciągu półtora miesiąca 18 kg bo jeszcze w wigilie ważyłam 97 kg! Ćwicze prawie codziennie i prowadzę niskokaloryczną dietę. Ale już nie wiem co mam jeść w ciągu dnia żeby waga dalej mi spadała,bo na razie stoi w miejscu od 2óch tyg....Chciałabym ważyć 65 kg. Proszę o przepisy i jakieś dobre w tym kierunku wskazówki.

Witam. W celu udzielenia dokładnych wskazówek najlepiej przeprowadzić badanie składu ciała oraz wywiad żywieniowe. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Po ogólne wskazówki żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:) Nie radzę ćwiczyć codziennie, proszę robić przynajmniej jeden dzień odpoczynku, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może spożywać Pani zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk