Dlaczego waga stoi w miejscu przy odchudzaniu?

Moja waga stoi w miejscu. Mam 28lat, z wyliczeń jem 1200-1600 kcal. Rower jest cały czas w ruchu - standard 19km (dom-praca-dom) i czasami wypady. Wczoraj 47km na rowerze. Po zimie nic mi nie ubyło a przybyło sportu. Staram się jeść zdrowo. Ograniczyłam węglowodany. I nic!! Lubię potrawy ostre, piję ok 5-6 szklanek herbaty (bez cukru) I nic! Waga się nie rusza. Co mogę zrobić!

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę że dba Pani o aktywność fizyczną jednak 70% sukcesy stanowi odpowiednia dieta. Pisze Pani iż stara się jeść zdrowo. Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Obawiam się że przy takiej aktywności dieta 1200kcal to za mało. Nie może spożywać Pani zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis - co Pani jada, jakie ilości, jak często itp a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Niewątpliwym plusem jest fakt, że dba Pani o aktywność fizyczną. Jednak oprócz niej istotnym elementem jest zbilansowana, pełnowartościowa dieta, dostosowana indywidualnie do Pani trybu życia.
Oprócz pomiarów masy ciała zachęcam do wykonania analizy składu ciała. Możliwe, że Pani masa ciała jest bez zmian ale np. spadła zawartość tkanki tłuszczowej i wzrosła zawartość tkanki mięśniowej w Pani organizmie.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska