Waga w miejscu podczas odchudzania

Szanowni Państwo, W połowie sierpnia 2014 z wagą 68,3 kg postanowiłam schudnąć. Przy wzroście 170 chciałabym ważyć 61 kg. Ćwiczę regularnie 3 razy w tygodniu po 50 minut 0 interwały , piję dużo wody, zmienilam odzywianie na 5 posiłkow dziennie i oczywiście efekty w obwodach są widoczne i kilka par za dużych spodni w szafie również, ale ważę 64,0 kg i od 2 tygodni nic. Na treningach słaniam się po podłodze, nawet nei patrzę w stronę slodyczy a waga stoi, a już tak niewiele brakuje... Dorota
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niewątpliwym plusem jest fakt, że dba Pani o aktywność fizyczną. Jednak oprócz niej istotnym elementem jest zbilansowana, pełnowartościowa dieta, dostosowana indywidualnie do Pani trybu życia.
Oprócz pomiarów masy ciała zachęcam do wykonania analizy składu ciała. Możliwe, że Pani masa ciała jest bez zmian ale np. spadła zawartość tkanki tłuszczowej i wzrosła zawartość tkanki mięśniowej w Pani organizmie.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Waga podczas odchudzania

Witam! Czy jest możliwe, iż przy wadze 46,4 kg wzroście 163 i diecie poniżej 1200 kcal oraz codziennym sporcie, po spożyciu około 400 g warzyw dnia poprzedniego, waga wskazuje prawie 0,5 kg więcej?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zacznę od tego że obecnie ma Pani poważna niedowagę oraz spożywa Pani stanowczo za mało kalorii. Do tego jeszcze Pani ćwiczy codziennie więc z pewnością spala Pani więcej niż dostarcza. Jest to bardzo niebezpiecznie dla Pani organizmu, który jest osłabiony i wyniszczany przez tak niskokaloryczną dietę. Zaburzy Pani w ten sposób cały okład hormonalny. Może zaniknąć miesiączka, zaczną wypadać włosy a z czasem pojawią się inne bardziej niebezpieczne dla zdrowia skutki takiej diety. Przestrzegam przed takim działaniem. W ten sposób zwalnia Pani przemianę materii a może Pani nawet zacząć nabierać tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i w obawie przed utratą cennych składników odżywczych zacznie robić zapasy, rezerwę ( w postaci tkanki tłuszczowej). Dodatkowo takie diety często kończą się efektem jojo lub zaburzeniami odżywiania typu anoreksja. Co do Pani konkretnego pytania to waga może wskazać na drugi dzień o 0,5kg więcej ponieważ jest to związane z wahaniami wody metabolicznej w naszym organizmie. Z dnia na dzień Pani nie przytyła z tkanki tłuszczowej a jedynie mogła wzrosnąć zawartość wody. to jest dość normalne. Bardzo proszę zwiększyć kaloryczność diety i zadbać o to aby była ona odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Głodówki a do tego przesadna aktywność fizyczna to najgorsze co możemy zrobić dbając o naszą sylwetkę i zdrowie. zacznie Pani jesc póki nie jest za późno...
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie u 24-latki a waga w miejscu

witam, mam 24 lata 175cm wzrostu i waze 82 kg. powiennam sie odchudzac wiem. robie to od jakiegos czasu ale waga stoi w miejscu nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
niestety nie podała Pani wystarczających informacji na podstawie których można by ustalić co jest przyczyną braku redukcji kilogramów.
Taka diagnoza wymaga szczegółowej konsultacji.
Najczęstszą przyczyną braku efektów odchudzania jest niewłaściwie zbilansowana dieta. Być może zbyt dużo węglowodanów, być może za mało warzyw, białka, błonnika i wody.
Kolejną przyczyną może być brak regularności spożywanych posiłków, zbyt długie lub zbyt krótkie przerwy między posiłkami. Optymalna przerwa to ok. 3 godz.
Proszę również zastanowić się nad włączeniem regularnej aktywności fizycznej.
Jeżeli dieta jest zgodna z zasadami zdrowego zywienia, posiłki regularne i ćwiczy pani to warto wykonać badania oceniające stan Pani metabolizmu: glikemię na czczo, poziom cholesterolu, hormony tarczycy.
W celu wykonania dokłądnej analizy polecam wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty