Dlaczego waga ciągle stoi w miejscu?

Witam mam 20 lat 170 cm wzrostu i aż 110 kg. Jestem po dwóch ciążach. Ostatni poród był w marcu. Przeszłam na dietę w zeszłym miesiącu i schudłam 3 kg ale ostatnio wgl nie chudne. Jem 4-5 posiłków dziennie, ostatni 3 godziny przed snem. Ćwiczenia wykonuje co drugi dzień, głównie pilates i ćwiczenia z Ewą Chodakowską. No i od paru tygodni waga ciągle stoi w miejscu. Nie wiem co robię źle. Proszę o rady.

Dzień dobry,
Przy redukcji masy ciała najważniejszy jest bilans kaloryczny posiłków, który powinien być ujemny (mniej zjadamy niż wydatkujemy na codzienną aktywność), oczywiście w granicach rozsądku. Zakładam, że u Pani jest on ujemny, dodatkowo biorąc pod uwagę intensywne ćwiczenia, które Pani wykonuje. Liczy się oczywiście także rozkład makroskładników w posiłkach oraz jakość spożywanych produktów. Proponowałabym udać się do dietetyka, który oceni, czy stosowana przez Panią dieta jest rzeczywiście odpowiednia. A dodatkowo proponuję wykonać badania, które mogą wykazać przyczynę problemu, takie jak: podstawowa morfologia, hormonu tarczycy, glukoza, insulina.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Być może za bardzo ograniczyła Pani kaloryczność diety. W takim przypadku organizm przestawia się na oszczędzanie.
Proszę pamiętać, że odchudzanie to trudny proces. Nie chudniemy w tym samym tempie. Zdarzają się etapy zahamowania redukcji. Jednak należy być cierpliwym i kontynuować dietę i ćwiczenia. Na pewno osiągnie Pani wymarzony sukces.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/