Dieta niskokaloryczna a brak spadku wagi

Witam, od 3 tygodni jestem na diecie ubogoenergetycznej, 1 300 kcal. Do tej pory schudłam 3kg, ale nie zmniejszają się moje obwody, a niektóre wręcz się zwiększają (np. talia 3m). Jaka może być tego przyczyna i co zrobić, aby wraz z wagą spadały centymetry? Dodam, że nie wykonuję żadnych ćwiczeń. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam.Powodem braku spadku wagi mogą być błędy w diecie. Czy jest ona dobrze zbilansowana, a może popełnia Pani jakieś błędy w określaniu wielkości porcji? Jeżeli jest Pani pewna, że dieta jest w porządku proponuję jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Albo udać się do dietetyka.
Pozdrawiam
Monika konieczna

Witam Panią,

najprawdopodobniej popełnia Pani błędy żywieniowe. Chudnie Pani w zdrowym tempie nie mniej jednak obwody również powinny spadać. Być może zbiera się w organizmie woda metaboliczna i ciało puchnie. Aby ustalić przyczynę problemu musiałabym poznać Pani dietę oraz wiedzieć ile czystej wody mineralnej pije Pani w ciągu dnia.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk