Dlaczego waga przy diecie nie spada?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie. Wagi ciała. A mianowicie chodzi o to że od grudnia, zaczęłam zdrowy tryb życia jestem na diecie,staram jeść zdrowo do 4 posiłków dziennie w tym owoce warzywa. Przyczym pije dużo wody. Dużo też ćwiczę. Przez ten czas straciłam z 5kg.A od jakiegoś miesiąca waga ciągle stoi w miejscu. Dodam jeszcze że mam guzka na tarczycy, czy może to mieć wpływ?

Dzień dobry,

zadowalające i zdrowe efekty w odchudzaniu uzyska Pan dzięki współpracy z dietetykiem. Redukcja masy ciała przeprowadzana samemu często kończy się niepowodzeniem i zwolnieniem metabolizmu organizmu. Przez co nie ma dalszych efektów stosowanej diety. Guzek tarczycy nie powinien mieć wpływu na pracę diety.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,

guzek na tarczycy nie ma wpływu na wagę.
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk