Co może być przyczyną tak małej utraty wagi na diecie?

Dzień dobry, mam pytanie od 02 stycznia 2020r. jestem na diecie. Waga początkowa 150,3 kg na dzień 19 stycznia waga 139,5 kg (- 10,8 kg ). W dniu dzisiejszym 25 styczeń, waga pokazała 139,2 kg z czego wynika że w ciągu 6 dni waga spadła jedynie 0,3 kg. Codziennie chodzę na spacer ok 1,5h oraz jeżdżę na rowerze stacjonarnym ok 30 min (7 km) Mój przykładowy dzień z dietą to : W ciągu godziny od wstania jem śniadanie 8:00 - płatki owsiane na mleku 500ml 4 łyzki płatków 12:00 - 400 ml kefir 0 % tłuszczu 15:00 Pulpety z mięsa drobiowego, kasza gryczana, papryka pomidor 19:00 Śledź w sosie pomidorowym 2 kromki chleba żytniego. Co może być przyczyna tak małe straty wagi, dodam że przyjmuje do 1,5 litra wody dziennie.

Witam serdecznie,
nie jestem w stanie ocenić dokładnie Pana diety, ponieważ posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, ale wygląda dość rozsądnie. Jedyne co to może być nieco za niskokaloryczna. Mniej nie znaczy lepiej. Powinien Pan dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pan swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.
Zastanowi się Pan nad tym czy oby nie za mało kcal Pan przyjmuje.
Ponadto wahania wagi to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszedł Pan do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pana życiu i te kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Na początku odchudzanie zazwyczaj idzie szybko a le później zwalnia.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk