Jak poradzić sobie z problemem przybierania na wadze?

Witam jestem 23 letnim mężczyzną , mam duży problem z przybieraniem na wadze. Tzn w dwa dni tyje około 3 kg ,później spada i znów rośnie ,dodam że przed rokiem wazylem 98 kg a teraz to już 123 kg. Zadko się zdaza że sięgam po fast-food, wręcz przeciwnie staram się oduczac także moja żonę którą ma super figurę a jemy tyle samo i to samo więc stąd moje pytanie ,jakim cudem tak bardzo tyje pomimo regularnych posiłków i dość zdrowego odrzywiania

Witam serdecznie,

na początku proszę wykonać badania na tarczycę, cukier, podstawową morfologię. Po drugie nie może Pan jako dorosły mężczyzna zjadać tyle samo co kobieta. Z pewnością ma Pan o wiele wyższe zapotrzebowanie energetyczne z tego względu posiłki powinny byc większe od posiłków żony.
Powinien Pan dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pan swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Tylko analiza żywienia przez dietetyka może na 100% stwierdzić, czy zjada Pan prawidłową ilość kalorii z mądrych produktów i napojów regularnie spożywanych w ciągu dnia. Bez tego to wróżenie z fusów. Pozdrawiam