Dlaczego nie chudnę na diecie 1000/1200kcal?

Witam. Nie wiem już gdzie znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Od prawie miesiąca stosuje dietę 1000/1200kcal ćwiczę i nie chudnę ani kilograma. Biorę tabletki antykoncepcyjne czy to może mieć wpływ na moją wagę? Bardzo proszę o pomoc Aneta

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne mogą zatrzymywać wodę w organizmie i tym samym utrudniać odchudzanie. Nie mniej jednak prowadzę bardzo wiele pacjentek, które stosują antykoncepcje i wyniki odchudzania są bardzo ładne.
Myślę, że wiekszym problemem jest dieta, którą Pani stosuje a mianowicie jest zbyt niskokaloryczna. Zastanawiam się także czy oby na pewno jest to dieta zdrowa, z jakich się składa produktów.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk