Dlaczego moja waga stoi w miejscu i nie chudnę?

Witam. Mam 14 lat, 170 cm wzrostu i ważę .. 71 kg. Obecnie ( sierpień 2013 ) waga stoi w miejscu od czerwca tego roku. Nie stosowałam żadnej diety, zaczęłam jeść racjonalniej oraz ćwiczyć i to wystarczyło, żeby zrzucić 8 kg. Nie wiem, co mam teraz robić.. Waga stoi i w miejscu, a ja chcę jeszcze schudnąć Ponadto nie widzę zbytnio efektów odchudzania... Nie mam pojęcia co robić... Staram się nie załamywać... Ale 2 miesiące to już zdecydowanie zbyt długo! Pomocy!

Witaj,
Przez 2 miesiące waga się ustabilizowała. Nie piszesz jak często ćwiczysz i przez jaki okres czasu. Spróbuj przeliczyć ile kalorii spożywasz w ciągu dnia. Pomoże Ci w tym portal ileważy.pl. Podczas odchudzania dieta powinna zawierać od 1500 - 1600 kcal. Pamiętaj także o piciu wody mineralnej (najlepiej z jodem) i zielonej herbaty (2 filiżanki w ciągu dnia), a wieczorem przed snem pu-erh. Często całkowita eliminacja tłuszczu z diety powoduje zatrzmanie procesu chudnięcia. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Witam,
Twoje BMI wynosi 24,5, czyli jeszcze mieścisz się w normie, ale jesteś bliska nadwagi. Czyli nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Wskaźnik masy ciała BMI jest jednak tylko ogólną wskazówką określającą prawidłowość masy ciała w stosunku do wzrostu. Podałaś niewiele informacji na swój temat, dlatego trudno tu wskazać konkretne zalecenia, ponieważ Twoja masa ciała może wynikać z grubego kośćca, albo z rozbudowanej tkanki mięśniowej, która przy tej samej objętości jest cięższa od tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony nadmierna wg Ciebie masa ciała może wynikać z odłożonego tłuszczu, np. w okolicy brzucha. Dobrze by było wykonać analizę składu ciała, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Piszesz, że nie stosujesz specjalnej diety odchudzającej, ale się odchudzasz. Żywisz się racjonalnie i uprawiasz aktywność fizyczną. Nie wiem jednak co w Twoim rozumieniu jest racjonalna dieta i jak intensywne są ćwiczenia oraz ile razy w tygodniu. W początkowej fazie Twoja dieta była z pewnością poniżej zapotrzebowania energetycznego. W momencie kiedy schudłaś, Twoje zapotrzebowanie zmniejszyło się i przechodzisz 2-miesięczną fazę stabilizacji, która jest jak najbardziej wskazana. Teraz możesz obniżyć kaloryczność diety. Ważne są też odpowiednie proporcje białka, tłuszczu, węglowodanów i błonnika w diecie ustalone m.in. na podstawie Twojej aktywności fizycznej.