Dlaczego moja waga stanęła w miejscu?

Dzień dobry, od 5 miesięcy się odchudzam. Zmieniłam swoje nawyki żywieniowe i styl życia, do tego zaczęłam przyjmować berberynę i ocet jabłkowy. Udało mi się schudnąć ponad 10 kg; niestety, od ok. 3 tygodni moja waga stoi w miejscu mimo że dieta, suplementacja i aktywność fizyczna pozostają bez zmian. Czy to może być efekt Plateau?
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry, podczas redukcji masa ciała nie spada w sosób jednostajny, organizm rządzi się swoimi prawami, prawdopodobnie przyzwyczaił się (zaadaptował) do wyznczonych mu warunków. Dobrze raz na jakiś czas również podwyższyć kaloryczność, by nie trzymać organizmu bez przerwy w deficycie kalorycznym. Efekt 10 kg w ciągu 5 miesięcy to świetny/ oczekiwany rezultat (kaloryczność z pewnością została dobrze ustawiona) :) Pozdrawiam serdecznie.