Jak zwiększyć tempo utraty wagi?

Dzień dobry! Od 3 miesięcy jestem na redukcji, schudłam już 11 kg. Przy wzroście 1,63 m ważę obecnie 73 kg. Znam swoje zapotrzebowanie kaloryczne, regularnie ćwiczę. Do wymarzonej wagi jednak sporo jeszcze mi brakuje. Stąd pytanie - czy moje tempo utraty wagi jest optymalne? 4 kg miesięcznie to jednak górna granica, obawiam się efektu jojo. Jak go uniknąć? Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

tempo redukcji jest przewidywane od 0,5 - 1 kg na tydzień. Jeżeli obawia się Pan efektu jo -jo warto swoje odchudzanie skonsultować z dietetykiem, a także zadbać o odpowiedni proces stabilizacji masy ciała po uzyskanej redukcji.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Przede wszystkim życzę sukcesu! :)
Tempo utraty masy ciała jest aspektem bardzo indywidualnym. U jednych osób przebiega ono szybciej, a u innych nieco wolniej. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, a chudnięcie jest złożonym procesem metabolicznym i wymaga czasu. Wspomniana przez Panią redukcja 11 kilogramów w przeciągu 3 miesięcy jest z założenia prawidłowym efektem (0,5 - 1 kg tygodniowo). Zabezpieczeniem przed efektem jo-jo jest ponadto prawidłowe wyprowadzenie organizmu z redukcji. Należy zastosować kolejno jadłospis wyprowadzający i stabilizacyjny, co daje pewność, że organizm przyzwyczaił się się do spalania odpowiedniej ilości kcal i metabolizm funkcjonuje prawidłowo. Jeśli tempo utraty masy ciała będzie się utrzymywało oraz pod okiem specjalisty prawidłowo zakończy Pani odchudzanie, nie ma obaw do efektu jo-jo.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Efekt JOJO – najczęstszy problem po utracie kilogramów ? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/efekt-jojo-najczestszy-problem-po-utracie-kilogramow.html?c=9